Zebranie wiejskie

autor Jerzy jędrys (ze zmianami red.)

Na zebraniu wiejskim 18 marca 2018 r. w szkole w Żegiestowie przedstawiono dokonane i planowane inwestycje w Żegiestowie oraz przegłosowano zmiany w statucie Sołectwa. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Muszyny Jan Golba, który z uznaniem wyraził się o działaniach podejmowanych przez naszą społeczność.

Pogaduchy i wspomnienia

autor Paweł Dulak, Bożena Szczepaniak

Pogaduchy i wspomnienia czyli Żegiestów zatrzymany w kadrze i w pamięci – takim tytułem zostało opatrzone spotkanie seniorów z Żegiestowa zorganizowane w marcu 2018 r. przez Bibliotekę Publiczną MIGU Muszyna – Filię w Żegiestowie i Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa. Wspólne, ciepłe i serdeczne chwile pełne wspomnień, opowieści z lat dzieciństwa i młodości naszych miłych gości, oglądanie starych fotografii i zdjęć z rodzinnych albumów , chwile wzruszeń, śmiechu i refleksji - w taki oto sposób można podsumować nasze spotkanie.

Więcej

Kamera on-line w Żegiestowie

autor Greg Marsden

Podłączyliśmy działającą już kilka lat kamerę internetową pokazującą Poprad na Łopacie Polskiej.
Urządzenie zainstalowane jest nad wlotem słowackiej elektrowni wodnej Sulin. Obraz odświeżany jest co minutę od godz. 6 do 20. Kamera nowa nie jest stąd obraz jakości średniej. W przygotowaniu jeszcze jedna.
Przejdź do podglądu

Klub Aktywnego Seniora

autor Lidia Łukasik

Fundacja Inicjatyw Oświatowych otrzymała dofinansowanie w konkursie ASOS 2018 na realizację projektu Klub Aktywnego Seniora.
Projekt przewiduje integrację wewnątrz- i międzypokoleniową poprzez wspólne działania ludzi starszych 60+ oraz dzieci w wieku 7-12 lat będącymi  mieszkańcami Żegiestowa oraz okolic. Wspólne działania będą mały na celu łączenie pokoleń i pokazywanie możliwości twórczego spędzania czasu i aktywnej integracji, jak również wzajemne uczenie się od siebie. Będą one obejmowały różnorodne formy aktywności: aktywność kulturalną (wyjazdy do teatru, kina, filharmonii), sportowo-rekreacyjną, warsztaty kulinarne, zajęcia teatralne i komputerowe, które pozwolą na rozwijanie różnorodnych zainteresowań i pasji. Pomysł na działania projektowe zrodził się w trakcie wspólnych spotkań w ramach realizacji projektu Uniwersytet Wolnego Czasu realizowanego w 2017 r.

Zapraszamy do udziału w projekcie. Bliższe informacje w Bibliotece Publicznej w Żegiestowie.

Młodzi ilustratorzy

autor Bożena Szczepaniak

Biblioteka Publiczna MiGU Muszyna – Filia w Żegiestowie, zorganizowała dla dzieci i młodzieży warsztaty plastyczno – literackie pod hasłem rysunku, malowania, tworzenia ilustracji do bajek, baśni, opowiadań od pokoleń lubianych i cenionych. Motywem przewodnim, oczywiście , była zima i jej niewątliwe zalety, nie brakło księżniczek i książąt z zaczarowanych krain, Królewicza i gęsiarki, złotego ptaka, Calineczki, Pinokia, Kubusia Puchatka, Myszki Miki i wielu innych książkowych ulubieńców.

Otwarcie wystawy Żegiestów Magiczny Pawła Dulaka

autor Greg Marsden

W piatek, 2 lutego w Bibliotece Gminnej w Żegiestowie otwarta została wystawa zdjęć Pawła Dulaka. Na ponad 50 fotografiach zobaczyć mozna najciekawsze zdaniem autora miejsca w naszej miejscowości.

Wystawa otwarta jest od poniedziałku do piątku od 9 do 15. Zdjęcia wystawione będą do końca marca.

Więcej

Akademia małego inżyniera

autor Greg Marsden

Fundacja Inicjatyw Oświatowych w Żegiestowie otrzymała grant od UMiGU nieco ponad 2500 zł na zakup zestawów robotów na zajęcia z dziećmi w Szkole Podstawowej.

Jakość powietrza

autor Greg Marsden

Czujnik jakości powietrza znowu działa! Po miesięcznej przerwie wznawiamy monitoring powietrza w Żegiestowie. Na naszej stronie jest widżet Powietrze aktualizowany na bieżąco. Czujnik zainstalowany jest na Łopacie Polskiej.
Więcej o czujniku.

Młodzi szachiści

autor Greg Marsden

Po raz pierwszy historii na turnieju szachowym wystąpił zespół z Żegiestowa. Na rozegranym w Rozpotec turnieju V ligi juniorów nasza drużyna zajęła 15. miejsce.
Uznajemy to za sukces bo drużyn było 19 a nasze dzieciaki trenują dopiero 4 miesiące.

Czekamy na dorosłych. Drużyna seniorów mogłaby róznież zagrać, W Żegiestowie kilku szachistów by się znalazło.

1000 na kółko szachowe

autor Greg Marsden

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa otrzymało od Gminy Muszyna dotację w wysokości 1000 zł na zakup sprzetu szachowego. Za te pieniądze, w marcu, zakupionych będzie 6 kompletów turniejowych (szachownica, figury i zegar). Ponadto conajmniej do końca roku prowadzone będą zajęcia szachowej szkółki. Pod koniec roku chętni będą mogli wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym Polskiecj Związku Szachowego (mogą grać także osoby spoza koła).