Pogrzeb Pawła Dulaka

autor Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa
Pogrzeb naszego przyjaciela Pawła Dulaka odbędzie się w środę, 23. stycznia.
Różaniec i msza święta w o godz. 12.30 w kościele w Żegiestowie.
Po nabożeństwie odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Pożegnanie

autor Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa

black ribbon1 150x150Z żalem informujemy, że nagle odszedł od nas nasz przyjaciel Paweł Dulak.
Wielki miłośnik Żegiestowa, bezinteresowny społecznik autor wielu zdjęć, organizator wystaw i skarbnica wiedzy o naszej miejscowości.
Jego osobę i to co robił zachowamy w naszej pamięci na zawsze.

Komunikat Klubu Kolarskiego Agnieszki Skalniak

autor Super User

Na skutek obfitych opadów atmosferycznych doszło do uszkodzenia trasy zaplanowanych na 19.08.2016 r. zawodów kolarskich w Rytrze.
W związku z tym odwołane są III eliminicje Pucharu Doliny Popradu. Na zasadniczej części trasy jest osuwisko i nie ma możliwości wyłączenia tego odcinka z zawodów.
Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Przepraszamy za niedogodności i do zobaczenia w Tyliczu 1. września.

Zatrzymane w kadrze cz. II

autor Greg Marsden

Zapraszamy na II edycję wystawy Zatrzymane w kadrze. Historia Żegiestowa na starych fotofrafiach. Otwarcie wystawy 26 kwietnia 2018 r. o godz. 17 w Bibliotece Publicznej w Żegiestowie (budynek szkoły).
Kustoszem jest nieoceniony Paweł Dulak. Organizatorami Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa oraz Biblioteka Publ. Muszyna filiwa w Żegiestowie.

Klub Aktywnego Seniora

autor Lidia Łukasik

Fundacja Inicjatyw Oświatowych otrzymała dofinansowanie w konkursie ASOS 2018 na realizację projektu Klub Aktywnego Seniora.
Projekt przewiduje integrację wewnątrz- i międzypokoleniową poprzez wspólne działania ludzi starszych 60+ oraz dzieci w wieku 7-12 lat będącymi  mieszkańcami Żegiestowa oraz okolic. Wspólne działania będą mały na celu łączenie pokoleń i pokazywanie możliwości twórczego spędzania czasu i aktywnej integracji, jak również wzajemne uczenie się od siebie. Będą one obejmowały różnorodne formy aktywności: aktywność kulturalną (wyjazdy do teatru, kina, filharmonii), sportowo-rekreacyjną, warsztaty kulinarne, zajęcia teatralne i komputerowe, które pozwolą na rozwijanie różnorodnych zainteresowań i pasji. Pomysł na działania projektowe zrodził się w trakcie wspólnych spotkań w ramach realizacji projektu Uniwersytet Wolnego Czasu realizowanego w 2017 r.

Zapraszamy do udziału w projekcie. Bliższe informacje w Bibliotece Publicznej w Żegiestowie.

Zebranie wiejskie

autor Jerzy jędrys (ze zmianami red.)

Na zebraniu wiejskim 18 marca 2018 r. w szkole w Żegiestowie przedstawiono dokonane i planowane inwestycje w Żegiestowie oraz przegłosowano zmiany w statucie Sołectwa. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Muszyny Jan Golba, który z uznaniem wyraził się o działaniach podejmowanych przez naszą społeczność.

Młodzi ilustratorzy

autor Bożena Szczepaniak

Biblioteka Publiczna MiGU Muszyna – Filia w Żegiestowie, zorganizowała dla dzieci i młodzieży warsztaty plastyczno – literackie pod hasłem rysunku, malowania, tworzenia ilustracji do bajek, baśni, opowiadań od pokoleń lubianych i cenionych. Motywem przewodnim, oczywiście , była zima i jej niewątliwe zalety, nie brakło księżniczek i książąt z zaczarowanych krain, Królewicza i gęsiarki, złotego ptaka, Calineczki, Pinokia, Kubusia Puchatka, Myszki Miki i wielu innych książkowych ulubieńców.

Pogaduchy i wspomnienia

autor Paweł Dulak, Bożena Szczepaniak

Pogaduchy i wspomnienia czyli Żegiestów zatrzymany w kadrze i w pamięci – takim tytułem zostało opatrzone spotkanie seniorów z Żegiestowa zorganizowane w marcu 2018 r. przez Bibliotekę Publiczną MIGU Muszyna – Filię w Żegiestowie i Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa. Wspólne, ciepłe i serdeczne chwile pełne wspomnień, opowieści z lat dzieciństwa i młodości naszych miłych gości, oglądanie starych fotografii i zdjęć z rodzinnych albumów , chwile wzruszeń, śmiechu i refleksji - w taki oto sposób można podsumować nasze spotkanie.

Więcej

Akademia małego inżyniera

autor Greg Marsden

Fundacja Inicjatyw Oświatowych w Żegiestowie otrzymała grant od UMiGU nieco ponad 2500 zł na zakup zestawów robotów na zajęcia z dziećmi w Szkole Podstawowej.

Kamera on-line w Żegiestowie

autor Greg Marsden

Podłączyliśmy działającą już kilka lat kamerę internetową pokazującą Poprad na Łopacie Polskiej.
Urządzenie zainstalowane jest nad wlotem słowackiej elektrowni wodnej Sulin. Obraz odświeżany jest co minutę od godz. 6 do 20. Kamera nowa nie jest stąd obraz jakości średniej. W przygotowaniu jeszcze jedna.
Przejdź do podglądu

Jakość powietrza

autor Greg Marsden

Czujnik jakości powietrza znowu działa! Po miesięcznej przerwie wznawiamy monitoring powietrza w Żegiestowie. Na naszej stronie jest widżet Powietrze aktualizowany na bieżąco. Czujnik zainstalowany jest na Łopacie Polskiej.
Więcej o czujniku.