Akademia małego inżyniera

autor Greg Marsden

Fundacja Inicjatyw Oświatowych w Żegiestowie otrzymała grant od UMiGU nieco ponad 2500 zł na zakup zestawów robotów na zajęcia z dziećmi w Szkole Podstawowej.

Jakość powietrza

autor Greg Marsden

Czujnik jakości powietrza znowu działa! Po miesięcznej przerwie wznawiamy monitoring powietrza w Żegiestowie. Na naszej stronie jest widżet Powietrze aktualizowany na bieżąco. Czujnik zainstalowany jest na Łopacie Polskiej.
Więcej o czujniku.

1000 na kółko szachowe

autor Greg Marsden

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa otrzymało od Gminy Muszyna dotację w wysokości 1000 zł na zakup sprzetu szachowego. Za te pieniądze, w marcu, zakupionych będzie 6 kompletów turniejowych (szachownica, figury i zegar). Ponadto conajmniej do końca roku prowadzone będą zajęcia szachowej szkółki. Pod koniec roku chętni będą mogli wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym Polskiecj Związku Szachowego (mogą grać także osoby spoza koła).

Otwarcie wystawy Żegiestów Magiczny Pawła Dulaka

autor Greg Marsden

W piatek, 2 lutego w Bibliotece Gminnej w Żegiestowie otwarta została wystawa zdjęć Pawła Dulaka. Na ponad 50 fotografiach zobaczyć mozna najciekawsze zdaniem autora miejsca w naszej miejscowości.

Wystawa otwarta jest od poniedziałku do piątku od 9 do 15. Zdjęcia wystawione będą do końca marca.

Więcej

Młodzi szachiści

autor Greg Marsden

Po raz pierwszy historii na turnieju szachowym wystąpił zespół z Żegiestowa. Na rozegranym w Rozpotec turnieju V ligi juniorów nasza drużyna zajęła 15. miejsce.
Uznajemy to za sukces bo drużyn było 19 a nasze dzieciaki trenują dopiero 4 miesiące.

Czekamy na dorosłych. Drużyna seniorów mogłaby róznież zagrać, W Żegiestowie kilku szachistów by się znalazło.